Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Objective Lens Diameter:
- 35 mm
- Fabric/Material:
- Polymer
- Finish:
- Matte
- Included Accessories:
- Elastic Band
- Weight:
- 3 oz
Code: TJ-AR-TASC2-AC11033
MPN: AC11033
UPC: 719307314269
Product Info for Trijicon Tenebraex KillFLASH Anti-Reflection Device for 3.5x35 ACOG LED
The Trijicon Tenebraex KillFLASH Anti-Reflection Device for 3.5x35 ACOG LED is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices $1.01 Off!![]()
Purchase your new Trijicon Tenebraex KillFLASH Anti-Reflection Device for 3.5x35 ACOG LED from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
KillFLASH anti-reflection devices offer 'anti-glint' capability as well protection for the glass on your optic from sand, dirt and grime! You can extend the life of your investment for many years to come.
Specifications for Trijicon Tenebraex KillFLASH Anti-Reflection Device for 3.5x35 ACOG LED:
| Manufacturer: | Trijicon |
| Color: | Black |
| Objective Lens Diameter: | 35 mm |
| Fabric/Material: | Polymer |
| Finish: | Matte |
| Included Accessories: | Elastic Band |
| Weight: | 3 oz |
| Outer Diameter: | 35 mm |
| Diameter: | 35 mm |
Package Contents:
- Trijicon Tenebraex KillFLASH Anti-Reflection Device for 3.5x35 ACOG LED