Tap Tap to Zoom
- Color:
- Camo
- Length:
- 22.5 in
- Width:
- 5 in
- Height:
- 22 in
Code: 547-XBC-PLOKIJ-CB0900CM
MPN: CB0900CM
UPC: 726567019117
Product Info for Tarantula Echo Deluxe Crossbow Case
The Tarantula Echo Deluxe Crossbow Case is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great deals !![]()
Purchase your new Tarantula Echo Deluxe Crossbow Case from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Tarantula Echo Deluxe Crossbow Case:
| Manufacturer: | Tarantula |
| Color: | Camo |
| Fabric/Material: | 600D Polyester |
| Length: | 22.5 in |
| Width: | 5 in |
| Height: | 22 in |
| Weight: | 3.6 oz |
| Gender: | Unisex |
Features of Tarantula Echo Deluxe Crossbow Case
- Tough 600D construction with closed cell foam padding.
- Multiple pockets of various sizes for maximum organization.
- Zippered bolt pocket.
- Dual position carry handles.
- Zip out padded shoulder straps.
Package Contents:
- Tarantula Echo Deluxe Crossbow Case