Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.75 in
- Handle Color:
- Snakeskin Pattern ABS
- Condition:
- New
Code: FZ-KN2-TF1043CA-TF-1043CA
MPN: TF-1043CA
UPC: 805319435372
Product Info for TAC Force Linerlock A/O Snakeskin
The TAC Force Linerlock A/O Snakeskin is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great prices and discounts !![]()
Purchase your new TAC Force Linerlock A/O Snakeskin from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Assisted opening. 5" (12.7cm) closed. 3.75" (9.53cm) black finish 3Cr13 stainless blade. Snakeskin pattern ABS handle. Extended tang. Pocket clip. Boxed.
Specifications for TAC Force Linerlock A/O Snakeskin:
| Manufacturer: | TAC Force |
| Blade Length: | 3.75 in |
| Closed Length: | 127 mm |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Snakeskin Pattern ABS |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.34 lb |
| Additional Features: | Assisted Opening, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- TAC Force Linerlock A/O Snakeskin