Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.25 in
- Handle Color:
- Red Aluminum
- Condition:
- New
- Color:
- Red
Code: FZ-KN2-TF705KRD-TF-705K-RD
MPN: TF-705K-RD
UPC: 805319436393
Product Info for TAC Force Linerlock A/O Red
The TAC Force Linerlock A/O Red is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic deals !![]()
Purchase your new TAC Force Linerlock A/O Red from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Assisted opening. 5.75" (14.61cm) closed. 3.25" (8.26cm) black finish stainless karambit blade. Red aluminum handle. Extended tang. Finger ring. Lanyard hole. Pocket clip. Thumb pull. Boxed.
Specifications for TAC Force Linerlock A/O Red:
| Manufacturer: | TAC Force |
| Blade Length: | 3.25 in |
| Closed Length: | 5.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Red Aluminum |
| Lock Type: | Linerlock |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.4 lb |
| Additional Features: | Assisted Opening, Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Red |
Package Contents:
- TAC Force Linerlock A/O Red