Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.75 in
- Handle Color:
- Black And Gray Aluminum
- Condition:
- New
- Color:
- Gray
Code: FZ-KN2-TF1041GY-TF-1041GY
MPN: TF-1041GY
UPC: 805319433750
Product Info for TAC Force Linerlock A/O Gray TF1041GY
The TAC Force Linerlock A/O Gray TF1041GY is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great prices and discounts !![]()
Purchase your new TAC Force Linerlock A/O Gray TF1041GY from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Assisted opening. 4.75" (12.07cm) closed. 2.75" (6.99cm) bead blast finish 3Cr13 stainless Wharncliffe blade. Black and gray aluminum handle. Extended tang. Finger ring. Pocket clip. Boxed.
Specifications for TAC Force Linerlock A/O Gray TF1041GY:
| Manufacturer: | TAC Force |
| Blade Length: | 2.75 in |
| Closed Length: | 4.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Black And Gray Aluminum |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.22 lb |
| Additional Features: | Assisted Opening, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Gray |
Package Contents:
- TAC Force Linerlock A/O Gray