Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.75 in
- Handle Color:
- Black Sculpted Aluminum
- Condition:
- New
- Color:
- Black
Code: FZ-KN2-TF1042BK-TF-1042BK
MPN: TF-1042BK
UPC: 805319433941
Product Info for TAC Force Linerlock A/O Black TF1042BK
The TAC Force Linerlock A/O Black TF1042BK is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices !![]()
Purchase your new TAC Force Linerlock A/O Black TF1042BK from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Assisted opening. 5.5" (13.97cm) closed. 3.75" (9.53cm) black finish stainless tanto blade. Black sculpted aluminum handle. Extended tang. Finger ring. Pocket clip. Boxed.
Specifications for TAC Force Linerlock A/O Black TF1042BK:
| Manufacturer: | TAC Force |
| Blade Length: | 3.75 in |
| Closed Length: | 5.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Black Sculpted Aluminum |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.36 lb |
| Additional Features: | Assisted Opening, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- TAC Force Linerlock A/O Black