Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.75 in
- Handle Color:
- Black Aluminum
- Condition:
- New
- Color:
- Black
Code: FZ-KN2-TF1039LBK-TF-1039LBK
MPN: TF-1039LBK
UPC: 805319434382
Product Info for TAC Force Linerlock A/O Black TF1039LBK
The TAC Force Linerlock A/O Black TF1039LBK is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices and discounts 11% Off!![]()
Purchase your new TAC Force Linerlock A/O Black TF1039LBK from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Assisted opening. 4.75" (12.07cm) closed. 3.75" (9.53cm) stonewash finish 3Cr13 stainless clip point blade. Black aluminum handle. Extended tang. Pocket clip. Bomb shaped handle with WWII shark artwork. Boxed.
Specifications for TAC Force Linerlock A/O Black TF1039LBK:
| Manufacturer: | TAC Force |
| Blade Length: | 3.75 in |
| Closed Length: | 4.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Black Aluminum |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.2 lb |
| Additional Features: | Assisted Opening, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- TAC Force Linerlock A/O Black