Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3 in
- Handle Color:
- Red Textured G10
- Additional Features:
- Lanyard Hole, Pocket Clip
- Color:
- Red
Code: 21T-KN-STAT119RED-PKT-FS-RED
MPN: PKT-FS-RED
UPC: 810054321804
Product Info for StatGear Pocket Samurai Linerlock Red
The StatGear Pocket Samurai Linerlock Red is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great discounts $2.00 Off!![]()
Purchase your new StatGear Pocket Samurai Linerlock Red from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4" (10.16cm) closed. 3" (7.62cm) black finish D2 tool steel tanto blade. Red textured G10 handle. Extended tang. Lanyard hole. Pocket clip. Comes in a cardboard tube.
Specifications for StatGear Pocket Samurai Linerlock Red:
| Manufacturer: | StatGear |
| Blade Length: | 3 in |
| Closed Length: | 4 in |
| Knife Application: | Pocket Knife |
| Handle Color: | Red Textured G10 |
| Weight: | 0.24 lb |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Red |
Package Contents:
- StatGear Pocket Samurai Linerlock Red