Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Gun Rail:
- Picatinny
- Gun Make:
- Heckler & Koch
- Gun Model:
- Heckler & Koch MP5
- Length:
- 3.62 in
- Height:
- 1.02 in
- Weight:
- 4.4 oz
Code: SPR-T8-MHS240-R-305
MPN: R-305
UPC: 7340150717193
Product Info for Spuhr MP-5 Top Rail C-THRU
The Spuhr MP-5 Top Rail C-THRU is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great prices and discounts 18% Off!![]()
Purchase your new Spuhr MP-5 Top Rail C-THRU from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Lightweight Top Rail for MP5 and clones.
Height: 25.9 mm/1.02in (from top of receiver to top of rail)
Length: 92.0 mm/3.62in (overall)
84.6 mm/3.33in (Picatinny)
Weight: 124 g/4.4 oz
Specifications for Spuhr MP-5 Top Rail C-THRU:
| Manufacturer: | Spuhr |
| Color: | Black |
| Gun Rail: | Picatinny |
| Gun Type: | Pistol Caiber Carbone (PCC) |
| Gun Make: | Heckler & Koch |
| Gun Model: | Heckler & Koch MP5 |
| Length: | 3.62 in |
| Height: | 1.02 in |
| Weight: | 4.4 oz |
Package Contents:
- Spuhr MP-5 Top Rail C-THRU