Tap Tap to Zoom
- Color:
- Stainless, Stainless Steel
Code: Y62-C51-SL10-BON-STAND
MPN: Bon-stand
UPC: 853977008063
Product Info for Solo Stove Bonfire Stand
The Solo Stove Bonfire Stand is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic discounts !![]()
Purchase your new Solo Stove Bonfire Stand from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Stand gives you the power to use your Bonfire on most heat sensitive surfaces. Use Stand to enjoy your fire pit on your deck, grass, and other turf
Specifications for Solo Stove Bonfire Stand:
| Manufacturer: | Solo Stove |
| Color: | Stainless Steel, Stainless |
| Diameter: | 17 in |
| Weight: | 1.75 lb |
| Fabric/Material: | 304 Stainless Steel |
| Application: | Camping |
| Height: | 2.75 in |
| Age Group: | Adults |
| Size: | Medium |
Features of Solo Stove Bonfire Stand
- Ready to enjoy the mesmerizing, smokeless flame in Bonfire but worried about leaving scorch marks on your deck, stained concrete, or grass? Stand is our most recommended accessory for Bonfire
- Just place Stand where you want it, set Bonfire on top, and start building your fire!
Package Contents:
- Solo Stove Bonfire Stand