Tap Tap to Zoom
- Color:
- Stainless, Stainless Steel
Code: Y62-C51-CPO3-SSBON-SD-2-0
MPN: SSBON-SD-2.0
UPC: 850032307475
Product Info for Solo Stove Bonfire Fire Pit And Stand
The Solo Stove Bonfire Fire Pit And Stand is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic discounts !![]()
Purchase your new Solo Stove Bonfire Fire Pit And Stand from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
The fire pit built for the backyard and beyond. Bonfire's unique features combined with Stands power to help protect your surfaces, make this bundle an unrivaled player in all your outdoor spaces.
Specifications for Solo Stove Bonfire Fire Pit And Stand:
| Manufacturer: | Solo Stove |
| Color: | Stainless Steel, Stainless |
| Diameter: | 19.5 in |
| Weight: | 25.1 lb |
| Fabric/Material: | Stainless Steel |
| Application: | Camping |
| Height: | 17.5 in |
| Size: | Medium |
Features of Solo Stove Bonfire Fire Pit And Stand
- Constructed from 304 stainless steel, Bonfire is built to be the last fire pit youll ever purchase
- The solid, one-piece design creates limitless opportunities to light up for years to come
- NEW removable base plate and ash plan makes cleanup easier
Package Contents:
- Solo Stove Bonfire Fire Pit And Stand
- Stand