Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.9 in
- Serrated:
- Non-Serrated
- Blade Shape:
- Tanto
- Color:
- Black
Code: X0-KN-SOG-15-38-09-57
MPN: 15-38-09-57
UPC: 729857011761
Product Info for SOG Specialty Knives & Tools -tac Au Compact - Black / Tanto / Straight Edge
The SOG Specialty Knives & Tools -tac Au Compact - Black / Tanto / Straight Edge is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic discounts 29% Off!![]()
Purchase your new SOG Specialty Knives & Tools -tac Au Compact - Black / Tanto / Straight Edge from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for SOG Specialty Knives & Tools -tac Au Compact - Black / Tanto / Straight Edge:
| Manufacturer: | SOG Specialty Knives & Tools |
| Blade Length: | 2.9 in |
| Closed Length: | 4.06 in |
| Serrated: | Non-Serrated |
| Overall Length: | 7.01 in |
| Blade Shape: | Tanto |
| Weight: | 2.8 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- SOG Specialty Knives & Tools -tac Au Compact - Black / Tanto / Straight Edge