Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Finish:
- Matte
- Fabric/Material:
- Aircraft Aluminum Alloy
- Gun Rail:
- Picatinny
- Length:
- 5.2 in
- Width:
- 1.8 in
- Height:
- 1.8 in
- Weight:
- 6.1 oz
- Included Accessories:
- Allen Wrench
- Quantity:
- 1
Code: 20Q-T8-EXTRMSR-MCLDR
MPN: MCLDR
UPC: 840354106078
Product Info for Sniper Extended Riser Mount with Side Rails
The Sniper Extended Riser Mount with Side Rails is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic discounts 13% Off!![]()
Purchase your new Sniper Extended Riser Mount with Side Rails from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Extended Riser Mount With Side Rail for Flashlight or Laser. MP5 Top Rail, Black Matte Finish. One piece Machined in Aircraft Aluminum Alloy. 5 in x 1-3/4 in x 1-1/4 in.
Specifications for Sniper Extended Riser Mount with Side Rails:
| Manufacturer: | Sniper |
| Color: | Black |
| Finish: | Matte |
| Fabric/Material: | Aircraft Aluminum Alloy |
| Gun Rail: | Picatinny |
| Length: | 5.2 in |
| Width: | 1.8 in |
| Height: | 1.8 in |
| Weight: | 6.1 oz |
| Included Accessories: | Allen Wrench |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- Sniper Extended Riser Mount With Side Rail