Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 5.5 in
- Overall Length:
- 11.63 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Additional Features:
- Lanyard Hole
- Color:
- Orange
Code: P52-KN1-SBMAMUORGB-MAMUORGBLK
MPN: MAMU ORG / BLK
UPC: 871373590852
Product Info for Sniper Bladeworks Mamu Fixed Blade Org/Blk
The Sniper Bladeworks Mamu Fixed Blade Org/Blk is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great discounts 18% Off!![]()
Purchase your new Sniper Bladeworks Mamu Fixed Blade Org/Blk from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
11.63" (29.54cm) overall. 5.5" (13.97cm) black PVD coated 420HC stainless blade. Orange G10 handle. Full tang. Lanyard hole. Black injection molded belt sheath. Bulk packed.
Specifications for Sniper Bladeworks Mamu Fixed Blade Org/Blk:
| Manufacturer: | Sniper Bladeworks |
| Blade Length: | 5.5 in |
| Overall Length: | 11.63 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Knife Application: | Fixed Blade |
| Weight: | 1.34 lb |
| Additional Features: | Lanyard Hole |
| Color: | Orange |
| Length: | 29.54 cm |
Package Contents:
- Sniper Bladeworks Mamu Fixed Blade Org/Blk