Tap Tap to Zoom
Product Info for Old Timer Senior Knife
The Old Timer Senior Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great deals Up to 12% Off!![]()
Purchase your new Old Timer Senior Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Old Timer Senior Folding Pocket Knife, 7Cr17 High Carbon Stainless Steel Clip Point Blade, Sheepsfoot Blade, and Spey Blade with Nail Pulls, Desert Iron Wood Handles with Nickel Silver Bolsters, Brass Pins, and Heat Treated Back Springs
Specifications for Old Timer Senior Knife:
| Manufacturer: | Old Timer |
| Blade Length: | 3 in |
| Closed Length: | 3.9 in |
| Blade Material: | 7Cr17MoV |
| Knife Application: | Folding Blade |
| Overall Length: | 6.9 in |
| Included Accessories: | Sheath |
| Blade Shape: | Clip Point |
| Condition: | New |
| Sheath Material: | Nylon |
| Package Type: | Box |
| Quantity: | 1 |
Features of Old Timer Senior Knife
- 7Cr17MoV High Carbon Stainless Steel
Package Contents:
- Old Timer Senior Knife