Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.63 in
- Serrated:
- Plain
- Overall Length:
- 8.8 in
- Included Accessories:
- Pocket Clip
- Handle Material:
- Aluminum
- Handle Color:
- Grey
- Handle Finish:
- Grey
- Blade Finish:
- Black
- Blade Shape:
- Tanto
Code: SN-KN2-SKRB3071-SWOTF9TB
MPN: SWOTF9TB
UPC: 028634709786
Product Info for Smith & Wesson Otf Assist Finger Actuator Folding Knife
The Smith & Wesson Otf Assist Finger Actuator Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great deals 32% Off!![]()
Purchase your new Smith & Wesson Otf Assist Finger Actuator Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
OTF Assist, Finger Actuator, Black 40% Serrated Tanto Blade AUS-8 Steel.
Specifications for Smith & Wesson Otf Assist Finger Actuator Folding Knife:
| Manufacturer: | Smith & Wesson |
| Blade Length: | 3.63 in |
| Closed Length: | 5.5 in |
| Blade Material: | AUS |
| Serrated: | Plain |
| Overall Length: | 8.8 in |
| Included Accessories: | Pocket Clip |
| Handle Material: | Aluminum |
| Handle Length: | 5.5 in |
| Handle Color: | Grey |
| Handle Finish: | Grey |
| Blade Finish: | Black |
| Blade Shape: | Tanto |
| Opening Method: | Blade Slider, Assisted Opening |
| Weight: | 6 oz |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- Smith & Wesson Otf Assist Finger Actuator Folding Knife