Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.4 in
- Blade Material:
- 7Cr17MoV
- Blade Shape:
- Clip Point
- Handle Material:
- Delrin
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Bone
- Package Type:
- Box
Code: 1YS-KN-TAYL-34OT
MPN: 34OT
UPC: 044356001120
Product Info for Old Timer Middleman Knife
The Old Timer Middleman Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices $1.00 Off!![]()
Purchase your new Old Timer Middleman Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Old Timer Middleman Folding Pocket Knife, 7Cr17 High Carbon Stainless Steel Clip Point Blade, Sheepsfoot Blade, and Clip Point Pen Blade with Nail Pulls, Desert Iron Wood Handles with Nickel Silver Bolsters, Brass Pins, and Heat Treated Back Springs
Specifications for Old Timer Middleman Knife:
| Manufacturer: | Old Timer |
| Blade Length: | 2.4 in |
| Closed Length: | 3.3 in |
| Blade Material: | 7Cr17MoV |
| Knife Application: | Folding Blade |
| Overall Length: | 5.7 in |
| Blade Shape: | Clip Point |
| Handle Material: | Delrin |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Bone |
| Weight: | 1.8 oz |
| Opening Method: | Nail Nick |
| Package Type: | Box |
| Quantity: | 1 |
Features of Old Timer Middleman Knife
- 7Cr17MoV High Carbon Stainless Steel
Package Contents:
- Old Timer Middleman Knife