Tap Tap to Zoom
- Red Dot Sights-Footprint:
- Aim Point Acro
- Optic Cut:
- Not Applicable
- Fabric/Material:
- Steel
Code: OI-SAP-SMS1-03-00309-03
MPN: 03-00309-03
UPC: 850059556115
Product Info for Samson Hannibal Adapter Plate for Aimpoint ACRO
The Samson Hannibal Adapter Plate for Aimpoint ACRO is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great deals !![]()
Purchase your new Samson Hannibal Adapter Plate for Aimpoint ACRO from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
The Hannibal Adapter Plate for the Aimpoint ACRO enables you to add yet another reflex sight option to the already diverse Hannibal Rail.
Also compatible with the Samson Quick Release Micro Reflex Mount for Buris Fastfire Hole Pattern.
Specifications for Samson Hannibal Adapter Plate for Aimpoint ACRO:
| Manufacturer: | Samson |
| Red Dot Sights-Footprint: | Aim Point Acro |
| Optic Cut: | Not Applicable |
| Fabric/Material: | Steel |
| Color: | Black |
| Length: | 1.86 in |
| Weight: | 0.7 oz |
| Width: | 1 in |
| Height: | 0.25 in |
Package Contents:
- Samson Hannibal Adapter Plate for Aimpoint ACRO