Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.75 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Bead Blast Finish Stainless
- Additional Features:
- Pocket Clip
Code: 4JK-KN-STT20315-T20315
MPN: T20315
UPC: 871373579581
Product Info for S-TEC Steampunk Framelock 3.75 in Stainless Steel Folding Knife
The S-TEC Steampunk Framelock 3.75 in Stainless Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices !![]()
Purchase your new S-TEC Steampunk Framelock 3.75 in Stainless Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.75" (12.07cm) closed. 3.75" (9.53cm) bead blast finish stainless blade. Bead blast finish stainless handle. Extended tang. Thumb pull. Pocket clip. Boxed.
Specifications for S-TEC Steampunk Framelock 3.75 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 3.75 in |
| Closed Length: | 4.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Bead Blast Finish Stainless |
| Weight: | 0.26 lb |
| Additional Features: | Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- S-TEC Steampunk Framelock