Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 4 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Tan G10
- Additional Features:
- Lanyard Hole, Pocket Clip
- Color:
- Tan
Code: 4JK-KN-STTS016TG-TS016TG
MPN: TS016TG
UPC: 849904002303
Product Info for S-TEC Rapid Lock Tan 4.00 in Stainless Steel Folding Knife
The S-TEC Rapid Lock Tan 4.00 in Stainless Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices !![]()
Purchase your new S-TEC Rapid Lock Tan 4.00 in Stainless Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
5" (12.7cm) closed. 4" (10.16cm) satin finish stainless blade. Tan G10 handle. Lanyard hole. Pocket clip. Thumb stud. Boxed.
Specifications for S-TEC Rapid Lock Tan 4.00 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 4 in |
| Closed Length: | 127 mm |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Tan G10 |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Weight: | 0.4 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Tan |
Package Contents:
- S-TEC Rapid Lock Tan