Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 4 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Green G10
- Additional Features:
- Lanyard Hole, Pocket Clip
- Color:
- Green
Code: 4JK-KN-STTS016GN-TS016GN
MPN: TS016GN
UPC: 849904002242
Product Info for S-TEC Rapid Lock 4.00 in Stainless Steel Folding Knife
The S-TEC Rapid Lock 4.00 in Stainless Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices !![]()
Purchase your new S-TEC Rapid Lock 4.00 in Stainless Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
5" (12.7cm) closed. 4" (10.16cm) bead blast finish stainless blade. Green G10 handle. Lanyard hole. Pocket clip. Thumb stud. Boxed.
Specifications for S-TEC Rapid Lock 4.00 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 4 in |
| Closed Length: | 127 mm |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Green G10 |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Weight: | 0.42 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Green |
Package Contents:
- S-TEC Rapid Lock Green