Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.25 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Black G10
- Additional Features:
- Lanyard Hole, Pocket Clip
- Color:
- Black
Code: 4JK-KN-STTS034-TS034
MPN: TS034
UPC: 849904021632
Product Info for S-TEC Rapid Lock STTS034 3.25 in Stainless Steel Folding Knife
The S-TEC Rapid Lock STTS034 3.25 in Stainless Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic discounts $2.46 Off!![]()
Purchase your new S-TEC Rapid Lock STTS034 3.25 in Stainless Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.5" (11.43cm) closed. 3.25" (8.26cm) black finish stainless tanto blade. Black G10 handle. Thumb stud. Lanyard hole. Pocket clip. Boxed.
Specifications for S-TEC Rapid Lock STTS034 3.25 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 3.25 in |
| Closed Length: | 4.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Black G10 |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Weight: | 0.28 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- S-TEC Rapid Lock Black G10