Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.75 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Kangaroo G10
- Additional Features:
- Pocket Clip
- Color:
- Kangaroo
Code: 4JK-KN-STTS500K-TS500K
MPN: TS500K
UPC: 849904020109
Product Info for S-TEC Linerlock Kangaroo 3.75 in Stainless Steel Folding Knife
The S-TEC Linerlock Kangaroo 3.75 in Stainless Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices and discounts $4.97 Off!![]()
Purchase your new S-TEC Linerlock Kangaroo 3.75 in Stainless Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.75" (12.07cm) closed. 3.75" (9.53cm) satin finish 14C28N Sandvik stainless blade. Kangaroo G10 handle. Extended tang. Pocket clip. Boxed.
Specifications for S-TEC Linerlock Kangaroo 3.75 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 3.75 in |
| Closed Length: | 4.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Kangaroo G10 |
| Additional Features: | Pocket Clip |
| Weight: | 0.46 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Kangaroo |
Package Contents:
- S-TEC Linerlock Kangaroo