Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Kangaroo G10
- Additional Features:
- Lanyard Hole, Pocket Clip
- Color:
- K
Code: 4JK-KN-STTS501K-TS501K
MPN: TS501K
UPC: 849904020079
Product Info for S-TEC Linerlock Kangaroo STTS501K 3.50 in Stainless Steel Folding Knife
The S-TEC Linerlock Kangaroo STTS501K 3.50 in Stainless Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great deals 37% Off!![]()
Purchase your new S-TEC Linerlock Kangaroo STTS501K 3.50 in Stainless Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
5" (12.7cm) closed. 3.5" (8.89cm) satin finish 14C28N Sandvik stainless blade. Kangaroo G10 handle. Extended tang. Lanyard hole. Pocket clip. Boxed.
Specifications for S-TEC Linerlock Kangaroo STTS501K 3.50 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 127 mm |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Kangaroo G10 |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Weight: | 0.44 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | K |
Package Contents:
- S-TEC Linerlock Kangaroo