Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.75 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Brown G10
- Additional Features:
- Pocket Clip
- Color:
- Brown
Code: 4JK-KN-STTS500BR-TS500BR
MPN: TS500BR
UPC: 849904020116
Product Info for S-TEC Linerlock Brown 3.75 in Stainless Steel Folding Knife
The S-TEC Linerlock Brown 3.75 in Stainless Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices $4.96 Off!![]()
Purchase your new S-TEC Linerlock Brown 3.75 in Stainless Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.75" (12.07cm) closed. 3.75" (9.53cm) satin finish 14C28N Sandvik stainless blade. Brown G10 handle. Extended tang. Pocket clip. Boxed.
Specifications for S-TEC Linerlock Brown 3.75 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 3.75 in |
| Closed Length: | 4.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Brown G10 |
| Additional Features: | Pocket Clip |
| Weight: | 0.46 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Brown |
Package Contents:
- S-TEC Linerlock Brown