Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Brown G10
- Additional Features:
- Lanyard Hole, Pocket Clip
- Color:
- Brown
Code: 4JK-KN-STTS501BR-TS501BR
MPN: TS501BR
UPC: 849904020086
Product Info for S-TEC Linerlock Brown STTS501BR 3.50 in Stainless Steel Folding Knife
The S-TEC Linerlock Brown STTS501BR 3.50 in Stainless Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices 33% Off!![]()
Purchase your new S-TEC Linerlock Brown STTS501BR 3.50 in Stainless Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
5" (12.7cm) closed. 3.5" (8.89cm) satin finish 14C28N Sandvik stainless blade. Brown G10 handle. Extended tang. Lanyard hole. Pocket clip. Boxed.
Specifications for S-TEC Linerlock Brown STTS501BR 3.50 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 127 mm |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Brown G10 |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Weight: | 0.44 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Brown |
Package Contents:
- S-TEC Linerlock Brown