Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.75 in
- Handle Color:
- Black Aluminum
- Condition:
- New
- Color:
- Black, Red
Code: 4JK-KN2-STT2734RD-T2734RD
MPN: T2734RD
UPC: 849904074126
Product Info for S-TEC Karambit Linerlock A/O Red 2.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife
The S-TEC Karambit Linerlock A/O Red 2.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic deals $1.40 Off!![]()
Purchase your new S-TEC Karambit Linerlock A/O Red 2.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Assisted opening. 5.25" (13.34cm) closed. 2.75" (6.99cm) black finish stainless karambit blade. Black aluminum handle. Extended tang. Finger ring. Pocket clip. Thumb stud. Red accents. Boxed.
Specifications for S-TEC Karambit Linerlock A/O Red 2.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 2.75 in |
| Closed Length: | 5.25 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Black Aluminum |
| Lock Type: | Linerlock |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.34 lb |
| Additional Features: | Assisted Opening, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Red, Black |
Package Contents:
- S-TEC Karambit Linerlock A/O Red