Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.75 in
- Handle Color:
- Black Aluminum
- Condition:
- New
- Color:
- Black, Gold
Code: 4JK-KN2-STT2734GD-T2734GD
MPN: T2734GD
UPC: 849904074089
Product Info for S-TEC Karambit Linerlock A/O Gold 2.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife
The S-TEC Karambit Linerlock A/O Gold 2.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices !![]()
Purchase your new S-TEC Karambit Linerlock A/O Gold 2.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Assisted opening. 5.25" (13.34cm) closed. 2.75" (6.99cm) gold TiNi coated stainless karambit blade. Black aluminum handle. Extended tang. Finger ring. Thumb stud. Pocket clip. Boxed.
Specifications for S-TEC Karambit Linerlock A/O Gold 2.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 2.75 in |
| Closed Length: | 5.25 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Black Aluminum |
| Lock Type: | Linerlock |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.34 lb |
| Additional Features: | Assisted Opening, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Gold, Black |
Package Contents:
- S-TEC Karambit Linerlock A/O Gold