Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Overall Length:
- 7.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Black Synthetic
- Color:
- Black
Code: 4JK-KN1-STTS201BK-TS201BK
MPN: TS201BK
UPC: 849904022301
Product Info for S-TEC Karambit STTS201BK 3.50 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
The S-TEC Karambit STTS201BK 3.50 in Stainless Steel Fixed Blade Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices !![]()
Purchase your new S-TEC Karambit STTS201BK 3.50 in Stainless Steel Fixed Blade Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
7.5" (19.05cm) overall. 3.5" (8.89cm) black finish stainless blade. Black synthetic handle. Finger ring. Glass breaker. Black molded plastic belt sheath. Boxed.
Specifications for S-TEC Karambit STTS201BK 3.50 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Overall Length: | 7.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Black Synthetic |
| Weight: | 0.44 lb |
| Color: | Black |
| Length: | 19.05 cm |
Package Contents:
- S-TEC Karambit Fixed Blade