Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 4 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Bead Blast Finish Stainless
- Additional Features:
- Lanyard Hole, Pocket Clip
Code: 4JK-KN-STTS020SL-TS020SL
MPN: TS020SL
UPC: 849904016867
Product Info for S-TEC Cleaver Framelock 4.00 in Stainless Steel Folding Knife
The S-TEC Cleaver Framelock 4.00 in Stainless Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices !![]()
Purchase your new S-TEC Cleaver Framelock 4.00 in Stainless Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
6.5" (16.51cm) closed. 4" (10.16cm) bead blast finish stainless blade. Bead blast finish stainless handle. Extended tang. Lanyard hole. Pocket clip. Black synthetic pouch. Boxed.
Specifications for S-TEC Cleaver Framelock 4.00 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 4 in |
| Closed Length: | 6.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Bead Blast Finish Stainless |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Weight: | 1.46 lb |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- S-TEC Cleaver Framelock