Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 4 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Black Finish Stainless
- Additional Features:
- Lanyard Hole, Pocket Clip
- Color:
- Black
Code: 4JK-KN-STTS020BK-TS020BK
MPN: TS020BK
UPC: 849904007407
Product Info for S-TEC Cleaver Framelock Black
The S-TEC Cleaver Framelock Black is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic deals !![]()
Purchase your new S-TEC Cleaver Framelock Black from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
6.5" (16.51cm) closed. 4" (10.16cm) black finish stainless blade. Black finish stainless handle. Extended tang. Lanyard hole. Pocket clip. Boxed.
Specifications for S-TEC Cleaver Framelock Black:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 4 in |
| Closed Length: | 6.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Black Finish Stainless |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Weight: | 1.46 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- S-TEC Cleaver Framelock Black