Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 9.75 in
- Overall Length:
- 15.25 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Black Rubber
- Color:
- Black
Code: 4JK-KN1-STT2241902-T224190-2
MPN: T224190-2
UPC: 849904031280
Product Info for S-TEC Bowie 9.75 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
The S-TEC Bowie 9.75 in Stainless Steel Fixed Blade Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic discounts !![]()
Purchase your new S-TEC Bowie 9.75 in Stainless Steel Fixed Blade Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
15.25" (38.74cm) overall. 9.75" (24.77cm) black finish stainless bowie blade. Black rubber handle. Stainless guard. Black synthetic belt sheath. Boxed.
Specifications for S-TEC Bowie 9.75 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 9.75 in |
| Overall Length: | 15.25 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Black Rubber |
| Weight: | 1.12 lb |
| Color: | Black |
| Length: | 38.74 cm |
Package Contents:
- S-TEC Bowie