Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 5 in
- Handle Color:
- Synthetic
- Condition:
- New
Code: 4JK-KN2-STTS1204-TS120-4
MPN: TS120-4
UPC: 849904034380
Product Info for S-TEC Bottle Opener Linerlock A/O 5.00 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife
The S-TEC Bottle Opener Linerlock A/O 5.00 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices and discounts !![]()
Purchase your new S-TEC Bottle Opener Linerlock A/O 5.00 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Assisted opening. 7" (17.78cm) closed. 5" (12.7cm) satin finish stainless blade. Synthetic handle. Bottle opener. Extended tang. Pocket clip. Rock n Roll handle artwork. Boxed.
Specifications for S-TEC Bottle Opener Linerlock A/O 5.00 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 5 in |
| Closed Length: | 7 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Synthetic |
| Lock Type: | Linerlock |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.74 lb |
| Additional Features: | Assisted Opening, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- S-TEC Bottle Opener Linerlock A/O