Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Carbon Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Gold Carbon Fiber
- Additional Features:
- Lanyard Hole, Pocket Clip
- Color:
- Yellow
Code: 4JK-KN-STTS022-TS022
MPN: TS022
UPC: 849904034427
Product Info for S-TEC Axis Lock Carbon Fiber 3.50 in Carbon Steel Folding Knife
The S-TEC Axis Lock Carbon Fiber 3.50 in Carbon Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic deals 13% Off!![]()
Purchase your new S-TEC Axis Lock Carbon Fiber 3.50 in Carbon Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.5" (11.43cm) closed. 3.5" (8.89cm) satin finish D2 tool steel blade. Gold carbon fiber handle. Thumb stud. Lanyard hole. Pocket clip. Boxed.
Specifications for S-TEC Axis Lock Carbon Fiber 3.50 in Carbon Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 4.5 in |
| Blade Material: | Carbon Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Gold Carbon Fiber |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Weight: | 0.34 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Yellow |
Package Contents:
- S-TEC Axis Lock Carbon Fiber