Tap Tap to Zoom
Code: 18I-KN-RR2514-RR1593FIREDEPT
MPN: RR1593 FIRE DEPT.
UPC: 871373125146
The Rough Ryder Fire Fighter Rescue Linerlock 3.25 in Stainless Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic deals !![]()
Purchase your new Rough Ryder Fire Fighter Rescue Linerlock 3.25 in Stainless Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.63" (11.76cm) closed. 3.25" (8.26cm) black stonewash finish stainless blade. Red aluminum handle. Extended tang. Belt/cord cutter. Glass breaker. Pocket clip. Lanyard hole. Thumb stud. Boxed.
| Manufacturer: | Rough Rider |
| Blade Length: | 3.25 in |
| Closed Length: | 4.63 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Knife Application: | Rescue |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Red Aluminum |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Weight: | 0.58 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Red |