Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Fabric/Material:
- Elasticized Polyester, Polyester
- Quantity:
- 1
Code: 2VK-UN-4203-1005
MPN: 1005
UPC: 613902110052
Product Info for Rothco Mourning Band
The Rothco Mourning Band is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices !![]()
Purchase your new Rothco Mourning Band from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Rothco's Mourning Band is a black elasticized band that will stretch to fit onto a badge. The morning band measures 7/8" wide x 4.25" circumference. Packaged 24 per polybag, priced separately.
Specifications for Rothco Mourning Band:
| Manufacturer: | Rothco |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | Elasticized Polyester, Polyester |
| Quantity: | 1 |
| Application: | Uniform |
| Apparel Fit: | Regular |
| Internal Dimensions: | 0.875 in |
| External Dimensions: | 0.875 in |
| Dimensions: | 0.875 in |
Features of Rothco Mourning Band
- Material: Polyester, Material Specs: Elasticized Polyester
Package Contents:
- Rothco Mourning Band
- Polyester