Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.75 in
- Overall Length:
- 8.25 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Orange G10
- Additional Features:
- Lanyard Hole
- Color:
- Orange
Code: 5V6-KN1-REVRJ1FIXORG-RJ1FIXORG
MPN: RJ1FIXORG
UPC: 850034515496
Product Info for Revo RJ-1 3.75 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
The Revo RJ-1 3.75 in Stainless Steel Fixed Blade Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices 44% Off!![]()
Purchase your new Revo RJ-1 3.75 in Stainless Steel Fixed Blade Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
8.25" (20.96cm) overall. 3.75" (9.53cm) stainless blade. Orange G10 handle. Full, extended tang. Lanyard hole. Satin and hammered finish blade. Black Kydex belt sheath. Boxed.
Specifications for Revo RJ-1 3.75 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Revo Knives |
| Blade Length: | 3.75 in |
| Overall Length: | 8.25 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Orange G10 |
| Weight: | 1.16 lb |
| Additional Features: | Lanyard Hole |
| Color: | Orange |
| Length: | 20.96 cm |
Package Contents:
- Revo RJ-1 Fixed Blade Orange