Tap Tap to Zoom
Code: 4ZR-KN5-RTKS-11071
MPN: 11071
UPC: 076812155214
The Reapr 3 Piece Chuk Throwing Knives Set is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great prices and discounts 20% Off!![]()
Purchase your new Reapr 3 Piece Chuk Throwing Knives Set from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Hit the bullseye every time with these perfectly-balanced throwing knives. The Reapr 3 Piece Chuk Knives set is ideal for camping, parties, barbecues, and other outdoor activities. The 4.25 (108 mm) stonewashed finished blades withstands the elements and are built for throwing accuracy. The Chuk knives are constructed from 420 stainless steel and fit securely into the 1680D ballistic sheath with MOLLE attachment.
| Manufacturer: | Reapr |
| Blade Length: | 4.25 in |
| Overall Length: | 8 in |
| Blade Material: | 420 Stainless Steel |
| Knife Application: | Throwing Knife |
| Handle Length: | 3.75 in |
| Blade Finish: | Stone Washed |
| Weight: | 1 lb |
| Sheath Material: | 1680D Nylon |
| Color: | Black |