Tap Tap to Zoom
- Color:
- Brown
- Gun Capacity:
- 1 Gun And Valuables
- Finish:
- Wood
- Height:
- 11.5 in
- Width:
- 22 in
- Depth/Thickness:
- 4.25 in
- Condition:
- New
- Additional Features:
- 0 Locking Bolts
Code: 29J-GF-PFC-EE
MPN: PFC
UPC: 797053001503
Product Info for Personal Security Products Concealment Patriot Flag Case
The Personal Security Products Concealment Patriot Flag Case is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices 22% Off!![]()
Purchase your new Personal Security Products Concealment Patriot Flag Case from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
The Patriot Flag Case features solid wood construction. Measuring 22in W x 4.25in D x 11.5in H, it has Velcro straps to secure your flag in the viewing window and a magnetic latch closure on the the front panel for quick access to your concealed weapon. Note- Flag not included.
Specifications for Personal Security Products Concealment Patriot Flag Case:
| Manufacturer: | Personal Security Products |
| Color: | Brown |
| Fabric/Material: | Wood |
| Gun Capacity: | 1 Gun And Valuables |
| Finish: | Wood |
| Height: | 11.5 in |
| Width: | 22 in |
| Depth/Thickness: | 4.25 in |
| Weight: | 7.5 lb |
| Condition: | New |
| Additional Features: | 0 Locking Bolts |
| Interior: | Felt |
Features of Personal Security Products Concealment Patriot Flag Case:
- Solid wood construction
- Velcro straps secure flag
- Magnetically latched front panel with key lock for added security
- 22 inch wide x 4 1/4 inch deep, 11 1/2 inch tall
Package Contents:
- Personal Security Products Concealment Patriot Flag Case