Tap Tap to Zoom
- Color:
- Truth Camo
- Height:
- 24 - 62 in
- Height Range:
- 24 - 62 in
- Condition:
- New
- Included Accessories:
- Standard
Code: UX-TR-65815-65815
MPN: 65815
UPC: 010135658151
Product Info for Primos Hunting Trigger Stick Gen3 Tripod 24,62in, Clam
The Primos Hunting Trigger Stick Gen3 Tripod 24,62in, Clam is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices 27% Off!![]()
Purchase your new Primos Hunting Trigger Stick Gen3 Tripod 24,62in, Clam from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
The versatile Primos Hunting Trigger Stick Gen 3 Jim Shockey Tall Tripod works for standing, sitting or kneeling in all kinds of terrain. Primos Hunting designed these Tripods with adjustable legs that lock in place for more stability and clearer target acquisition with a gun, optic device, or camera. With smoother panning action, the Primos Hunting Trigger Stick Gen 3 Tall Tripod makes aiming seem effortless. The Primos Hunting Trigger Stick Jim Shockey Tall Tripod encourages a level of confidence that will help you make follow-up shots even on running targets.
Specifications for Primos Hunting Trigger Stick Gen3 Tripod 24,62in, Clam:
| Manufacturer: | Primos Hunting |
| Color: | Truth Camo |
| Height: | 24 - 62 in |
| Height Range: | 24 - 62 in |
| Weight: | 3.5 lb |
| Condition: | New |
| Included Accessories: | Standard |
| Finish: | Matte Black |
| Adjustability: | Adjustable |
Features of Primos Hunting Trigger Stick Gen3 Tripod 24,62in, Clam
- Pull the trigger to adjust height
- New quick detach yoke system with integrated lock.
- New leg angle lock
- New contoured grip with no-slip
- Backbone strengthened rotating joint for smooth panning
- New heavy duty look with dark earth accents.
Package Contents:
- Primos Hunting Trigger Stick Gen3 Tripod 24,62in, Clam