Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Finish:
- Hard Coat Anodized
- Fabric/Material:
- T6 6061 Aluminum
- Quantity:
- 1
- Cant:
- 30 MOA
- Length:
- 9 in
- Weight:
- 5.44 oz
Code: 3AK-MT-PRI281-03-072-10D
MPN: 03-072-10D
UPC: 090222550377
Product Info for Precision Reflex PRi .308 Flat Top Tactical Rail Riser, 30MOA
The Precision Reflex PRi .308 Flat Top Tactical Rail Riser, 30MOA is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic deals $4.00 Off!![]()
Purchase your new Precision Reflex PRi .308 Flat Top Tactical Rail Riser, 30MOA from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
This mount was designed to set on the variety of 308 flat top receivers but it has proved to be versatile base for many different purposes. This aluminum mount with full Picatinny rail will extend the mounting platform area to the front or rear.
Specifications for Precision Reflex PRi .308 Flat Top Tactical Rail Riser, 30MOA:
| Manufacturer: | Precision Reflex |
| Color: | Black |
| Finish: | Hard Coat Anodized |
| Fabric/Material: | T6 6061 Aluminum |
| Quantity: | 1 |
| Cant: | 30 MOA |
| Length: | 9 in |
| Height: | 0.55 in |
| Weight: | 5.44 oz |
| Gun Rail: | Picatinny, Full Top Rail |
Package Contents:
- Precision Reflex PRi .308 Flat Top Tactical Rail Riser, 30MOA