Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Finish:
- Hard Coat Anodized
- Fabric/Material:
- Aluminum
- Cant:
- 0 MOA
- Gun Make:
- AR Platform
- Length:
- 2.4 in
- Width:
- 0.835 in
- Height:
- 0.625 in
- Weight:
- 1.44 oz
Code: 3AK-T8-BSTSRM-02-BAR-SR2
MPN: 02-BAR-SR2
UPC: 90222549623
Product Info for Precision Reflex BAR Straight Side Rail Mounts
The Precision Reflex BAR Straight Side Rail Mounts is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices 21% Off!![]()
Purchase your new Precision Reflex BAR Straight Side Rail Mounts from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
BAR Straight Side Rail Mount is constructed of T6 6061 hard coated black anodized aluminum. The rail is short and mounts straight out from base. Comes with mounting screws. Rail sticks out from mount 5/8 and is 2.4in in length and weighs 1.44 ounces.
Specifications for Precision Reflex BAR Straight Side Rail Mounts:
| Manufacturer: | Precision Reflex |
| Color: | Black |
| Finish: | Hard Coat Anodized |
| Fabric/Material: | Aluminum |
| Cant: | 0 MOA |
| Gun Make: | AR Platform |
| Length: | 2.4 in |
| Width: | 0.835 in |
| Height: | 0.625 in |
| Weight: | 1.44 oz |
Features of Precision Reflex BAR Straight Side Rail Mount:
- BAR Straight Side Rail Mountis constructed of T6 6061 hard coated black anodized aluminum
- The rail is short and mounts straight out from base
- Comes with mounting screws
- Rail sticks out from mount 5/8 and is 2.4" in length and weighs 1.44 ounces.
Package Contents:
- Precision Reflex BAR Straight Side Rail Mounts