Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Finish:
- Hard Coat Anodized
- Fabric/Material:
- Aluminum
- Cant:
- 0 MOA
- Gun Make:
- AR Platform
- Length:
- 4 in
- Width:
- 0.835 in
- Height:
- 0.875 in
- Weight:
- 2.5 oz
Code: 3AK-T8-BSRT-02-BAR-SR
MPN: 02-BAR-SR
UPC: 90222549616
Product Info for Precision Reflex BAR Side Rail Attachments
The Precision Reflex BAR Side Rail Attachments is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices 14% Off!![]()
Purchase your new Precision Reflex BAR Side Rail Attachments from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
BAR Side Attachment Rail is constructed of T6 6061 hard coated black anodized aluminum. The rail is offset from the mounting area for additional hand clearance. Comes with mounting screws. Rail sticks out from mount 7/8 and is 4in in length and weighs 2.5 ounces.
Specifications for Precision Reflex BAR Side Rail Attachments:
| Manufacturer: | Precision Reflex |
| Color: | Black |
| Finish: | Hard Coat Anodized |
| Fabric/Material: | Aluminum |
| Cant: | 0 MOA |
| Gun Make: | AR Platform |
| Length: | 4 in |
| Width: | 0.835 in |
| Height: | 0.875 in |
| Weight: | 2.5 oz |
Features of Precision Reflex BAR Side Rail Attachments:
- BAR Side AttachmentRail is constructed of T6 6061 hard coated black anodized aluminum
- The rail is offset from the mounting area for additional hand clearance
- Comes with mounting screws
- Rail sticks out from mount 7/8 and is 4" in length and weighs 2.5 ounces.
Package Contents:
- Precision Reflex BAR Side Rail Attachments