Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Finish:
- Matte
- Objective Lens Diameter:
- 50 mm
- Length:
- 3 in
- Condition:
- New
- Outer Diameter:
- 50 mm
Code: NF-RA-NFS596A-S596A
MPN: S596A
UPC: 847362015736
Product Info for NightForce ATACR 50mm Rifle Scope 3in Sunshade
The NightForce ATACR 50mm Rifle Scope 3in Sunshade is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices $2.01 Off!![]()
Purchase your new NightForce ATACR 50mm Rifle Scope 3in Sunshade from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Reduce unwanted glare with this Nightforce 2.5" Sunshade for ATACR 4-16x50mm Rifle Scope.
Specifications for NightForce ATACR 50mm Rifle Scope 3in Sunshade:
| Manufacturer: | NightForce |
| Color: | Black |
| Finish: | Matte |
| Fabric/Material: | Alloy |
| Objective Lens Diameter: | 50 mm |
| Length: | 3 in |
| Condition: | New |
| Outer Diameter: | 50 mm |
Package Contents:
- NightForce ATACR 50mm Rifle Scope 3in Sunshade