Tap Tap to Zoom
Code: NC-WG2-VHSTOP-VMKMHS
MPN: VMKMHS
UPC: 848754006295
The NcSTAR Vism Hand Stop is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great discounts 33% Off!![]()
Purchase your new NcSTAR Vism Hand Stop from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
KeyMod Hand Stop, designed to mount ontoKeyMod handguards.
Ergonomic shape, suitable for many different gripping techniques.
Textured surface to provide slip resistant grip.
Reversible, can be mounted in either direction.
Mounts onto handguard via one KeyMod feet. Hand stop covers 3 KeyMod slots.
Black anodized aluminum construction
Mounting tool included
DIMENSIONS:2.9L X 0.9W X 1.6H
WEIGHT:1.4 oz.
| Manufacturer: | NcSTAR |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | Aluminum |
| Length: | 2.9 in |
| Width: | 0.9 in |
| Height: | 1.6 in |
| Included Accessories: | Mounting Tool |
| Gun Rail: | KeyMod |
| Finish: | Anodized |