Tap Tap to Zoom
The Mystery Ranch Tech Holster is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great deals !![]()
Purchase your new Mystery Ranch Tech Holster from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Rely on the new TECH HOLSTER to secure your trusted device to enhance the experience while following or blazing trails. Featuring a top, weather-resistant zipper to the primary device compartment, which has an additional sleeve pocket perfect for cable storage. Built with durable 500D CORDURA fabric, the TECH HOLSTER offers a one-hand bungee opening to the secondary external pocket. Pack attachment is made easy with multi-attach MOLLE options to PALS web, a shoulder pad, bino harness, or to a belt.
| Manufacturer: | Mystery Ranch |
| Internal Depth/Thickness: | 1.5 in |
| Length: | 8 in |
| Width: | 5 in |
| Weight: | 0.3 lb |
| Fabric/Material: | 500D CORDURA fabric and YKK zippers |
| Size: | One Size |
| Pack Application: | Outdoor |