Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Gun Type:
- Pistol
- Length:
- 9.3 in
- Height:
- 5.16 in
- Depth/Thickness:
- 2 in
- Additional Features:
- Pistol Case
Code: QY-GB-802C40
MPN: 802C-40
UPC: 026057303406
Product Info for MTM Pocket Pistol Case For Barrel Lengths 2in. & Under
The MTM Pocket Pistol Case For Barrel Lengths 2in. & Under is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great discounts !![]()
Purchase your new MTM Pocket Pistol Case For Barrel Lengths 2in. & Under from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
MTM Pocket Pistol Case For Barrel Lengths 2" & Under 802C40 on sale and available from our online store. OpticsPlanet, Inc is an Authorized US Distributor for MTM Gun Storage.
The smallest of MTM's pocket pistol cases is shaped like a traditional gun rug. Small enough to fit into the smallest places like night stands, glove boxes, gun safes, etc. It holds all sub compact pistols, most semi autos and revolvers.
Specifications for MTM Pocket Pistol Case For Barrel Lengths 2in. & Under:
| Manufacturer: | MTM |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | Nylon |
| Gun Type: | Pistol |
| Length: | 9.3 in |
| Height: | 5.16 in |
| Depth/Thickness: | 2 in |
| Additional Features: | Pistol Case |
| Overall Length: | 9.3 in |
| Country of Origin: | USA |
Package Contents:
- MTM Pocket Pistol Case For Barrel Lengths 2in. & Under 802C40