Tap Tap to Zoom
- Additional Features:
- Flip Top
- Number of Rounds:
- 200
- Color:
- Green
- Caliber:
- .40 S&W, 9mm Luger, 10mm Auto
- Length:
- 9.2 in
Code: QY-B9-P2004510
MPN: P200-45-10
UPC: 026057129105
Product Info for MTM Ammo Box .45acp/.40sw/10mm 200-rounds Green
The MTM Ammo Box .45acp/.40sw/10mm 200-rounds Green is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices !![]()
Purchase your new MTM Ammo Box .45acp/.40sw/10mm 200-rounds Green from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
High volume reloading and bulk ammo storage is easy with MTM's stackable, 200 round ammo box series.
Specifications for MTM Ammo Box .45acp/.40sw/10mm 200-rounds Green:
| Manufacturer: | MTM |
| Additional Features: | Flip Top |
| Number of Rounds: | 200 |
| Color: | Green |
| Caliber: | 9mm Luger, .40 S&W, 10mm Auto |
| Length: | 9.2 in |
| Dimensions: | 1.55 X 9.15 X 9.20 in |
| Country of Origin: | USA |
| Fabric/Material: | Plastic |
Features of MTM Ammo Box .45acp/.40sw/10mm 200-rounds Green:
- Each size provides a sturdy 200 round base with two flip-top lids covering 100 rds. each
- A strong snap latch secures each cover
- Reliable mechanical hinges
- Stable, multi-stack design
- Made of tough, heavy-duty polypropylene
Package Contents:
- Mtm Ammo Box .45acp/.40sw/10mm 200-rounds Green