Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3 in
- Overall Length:
- 6.25 in
- Blade Material:
- 440
- Serrated:
- Plain
- Included Accessories:
- Sheath
- Blade Finish:
- Black
- Handle Finish:
- Rubber
- Sheath Material:
- Plastic
- Additional Features:
- Lanyard Slot
Code: 17K-KN1-DAGG-MT2014GY
MPN: MT-20-14GY
UPC: 805319071457
Product Info for Mtech Dagger Neck Knife
The Mtech Dagger Neck Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great deals 42% Off!![]()
Purchase your new Mtech Dagger Neck Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Designed to be the perfect knife for all of your cutting needs, the Mtech Dagger Neck Knife is made using incredibly durable materials and construction that will keep you slicing and cutting for years to come.
Specifications for Mtech Dagger Neck Knife:
| Manufacturer: | Mtech |
| Blade Length: | 3 in |
| Overall Length: | 6.25 in |
| Blade Material: | 440 |
| Serrated: | Plain |
| Knife Application: | Fixed Blade |
| Included Accessories: | Sheath |
| Blade Finish: | Black |
| Handle Finish: | Rubber |
| Sheath Material: | Plastic |
| Additional Features: | Lanyard Slot |
| Length: | 6.25 in |
Features of Mtech Dagger Neck Knife:
- 6.5" Overall
- Black Stainless Steel blade
- Black & grey plastic handle
- Includes sheath
- Neck knife design
Package Contents:
- Mtech Dagger Neck Knife