Tap Tap to Zoom
Code: 6BH-EA-BAAY61-MT-AD-01
MPN: MT-AD-01
UPC: 850056122351
The MIGHTY TACTICAL Picatinny Rail Mount Adapter Arca-Swiss is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic deals 10% Off!![]()
Purchase your new MIGHTY TACTICAL Picatinny Rail Mount Adapter Arca-Swiss from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Upgrade your shooting setup with the Mighty Picatinny Rail Adapter Plate, a compact and lightweight solution designed to enhance stability and versatility. Crafted from high-quality machined aluminum, this adapter plate ensures a secure and reliable hold, even under heavy recoil.
| Manufacturer: | MIGHTY TACTICAL |
| Color: | Black |
| Finish: | Matte |
| Attachment Type: | Picatinny |
| Internal Length: | 3.14 in |
| Length: | 3.14 in |
| Weight Capacity: | 2.82 oz |
| Weight: | 2.82 oz |
| Dimensions: | 3.14 x 1.3 x 1.18 in |
| Gun Rail: | Picatinny |
| Fabric/Material: | Aluminum |